کتاب اشعار انقلابی اواخر ماه محرم در زنجان منتشر می‌شود

بسیج مداحان: مداح اهل بیت استان زنجان به تجلی مراسم پرشور مردم استان زنجان در حسینیه اعظم و تجلی احساسات عزاداران حسینی در اشعار شاعران آیینی اشاره کرد و گفت: کتاب اشعار انقلابی در اواخر ماه محرم منتشر می‌شود.

به گزارش بسیج مداحان، ولی‌الله کلامی در زنجان شاعر اهل بیت با ابراز اینکه 36 اثر در حوزه شعرهای آیینی منتشر کرده است٬ اظهار کرد: ولایت نامه کلامی در دو زبان ترکی و فارسی، دیوان شهادت‌نامه عاشقان در وصف اهل بیت(ع) و آثار دیگر از جمله کتب چاپ شده در سال‌های گذشته بوده و در حال حاضر کتاب حاوی اشعار انقلابی آذری در زیر چاپ است که در اواخر ماه محرم منتشر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه غدیر کربلای عوام بود و کربلا غدیر خواص تصریح کرد: با وجود بیعت در واقعه غدیر جفا شکل گرفت در حالی که در واقعه کربلا بیعت برداشته شد ولی وفاداری تحقق یافت.

شاعر آیینی استان زنجان و شاعر پرآوازه کشورمان با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر از محورهای اساسی قیام امام حسین(ع) بوده است، بیان کرد: باید در اشاعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی فرهنگسازی انجام شود که هیئت‌های مذهبی نیز می‌توانند در تحقق این امر مؤثر واقع شوند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد نحوه عزاداری مردم در عزای حسینی بیان کرد: فتوایی از سینه زنی با بدن‌های عریان از هیچ یک از مراجع ندیده‌ایم و عزاداران امام حسین(ع) با سینه زنی و کنترل هیجانات خود به عزاداری بپردازند.

کلامی با توجه به اینکه شعرهای آیینی ادای دینی برای جلسات بصیرت محور و عزت محور است، افزود: شعرهایی که شعرای آیینی می‌سرایند در بیشتر مواقع برگرفته از احساسات به دست آمده از جلسات عزاداری اهل بیت(ع) است.

وی با بیان اینکه هدف از به تصویر کشیدن وقایع ماه محرم رساندن پیام کربلا است، عنوان کرد: با نوحه‌خوانی و مرثیه خوانی و شعر سرایی در مورد اهل بیت(ع) در هیئت حسینیه اعظم زنجان و مکتب الزهرا(س) فعالیت می‌کنم.

مداح اهل بیت استان زنجان با اشاره به تاثیرات مراسم عزاداری حسینیه اعظم عنوان کرد: حسینیه اعظم تبدیل شده است به مرکز ابلاغ پیام حسینی  که برای نشر فرهنگ نورانی عاشورا برنامه‌های متنوع فرهنگی در مرکز برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اسلام ناب محمدی و امر به معروف و نهی از منکر از محورهای اساسی قیام عاشورای حسینی است، عنوان کرد: حسینیه اعظم با به تصویر کشیدن وقایع ماه محرم در مرثیه خوانی و مداحی مادحان اهل بیت محورهای اساسی قیام عاشورا توسعه و ترویج می‌یابد.

کلامی با اشاره به برگزاری برنامه مشترک با واحد فرهنگی کربلای معلی در حسینیه اعظم زنجان ابراز کرد: سال گذشته در حسینیه اعظم استان زنجان برنامه مشترک فرهنگی با کربلای معلی گذاشته شد که تاثیرات بسیاری در شناساندن اهداف فعالیت‌های فرهنگی حسینیه به کل آورد.