مداحان آموزه‌های دینی را با اشعار به مخاطبان انتقال دهند

بسیج مداحان: مداحان آموزه‌های دینی را با اشعار و صحبت‌های خود می‌توانند ثبت کرده و مفاهیم دینی الهی را با زندگی مخاطبان خود ایجاد کنند.

به گزارش بسیج مداحان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد اسماعیلی ظهر امروز در گردهمایی مداحان اهل‌بیت(ع) خراسان جنوبی، اظهار داشت: مداحان اهل‌بیت(ع) برای اینکه کلام وحی و مداحی در زمینه باورهای دینی در مخاطبان خود را به عمل تبدیل کنند باید به نکات متفاوتی توجه داشته باشند.

وی افزود: مداحان آموزه‌های دینی را با اشعار و صحبت‌های خود می‌توانند ثبت کرده و مفاهیم دینی الهی را با زندگی مخاطبان خود ایجاد کنند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه توجه به چند شاخص برای ایجاد علاقه و محبت به اهل‌بیت(ع) در مداحی لازم است، تصریح کرد: نخستین شاخصی که مداحان برای ایجاد علاقه و محبت به اهل‌بیت(ع) به کار ببرند استفاده از محبوبیت و طرح این مسئله در بین شعار‌ها که ائمه دوست دارانشان را دوست دارند و نکته دیگر توجه به عنایت اهل بیت(ع) به شیعه است.

وی تصریح کرد: ارزش جلوه دادن محبت اهل بیت(ع) برای مخاطبان محبت آور است که مداحان می‌توانند به این نکته توجه کنند و استفاده از حس کمال جویی نسبت به اهل‌بیت(ع) نیز باید مورد توجه مداحان قرار گیرد.

استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: به دلیل اینکه درصد بالایی از مخاطبان مداحان جوانان هستند کمال، جمال، ایثار، گذشت، کرامات و شفاعت‌ها که در مورد ائمه(ع) بیان شود محبت آور است و مداحان با گره زدن خوشی‌های مردم با حیات ائمه(ع) مانند پیوند دادن شاد‌ترین مراسم مردم با ولادت‌ها و اعیاد می‌تواند محبت به اهل‌بیت(ع) حاصل کند.