وزیر خارجه حق مذاکره با آمریکا به غیر از مسئله هسته‌ای را ندارد

بسیج مداحان: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هیچ‌کس حق مذاکره با آمریکا به غیر از مسئله هسته‌ای را ندارد، حالا آقای ظریف باشد یا دیگری.

به گزارش بسیج مداحان، محمدحسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نشست حل بحران سوریه در وین، با انتقاد از حضور وزیرخارجه ایران در این نشست، اظهار داشت:‌ انتظار از تیم ایران این بود که قبل از حضور در این نشست خواستار توقف حملات عربستان سعودی به یمن می‌شدند.

وی افزود: چه لزومی دارد تیم مذاکره کننده ما در نشستی که عربستان سعودی آتش‌بیار تمامی تحولات در سوریه و یمن است حضور دارد، حضور داشته باشیم. مگر کودک‌کشی عربستانی‌ها برای آقای ظریف روشن نشده بود؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد:‌ آقای ظریف خود را انسان سیاستمدارِ دیپلمات می‌داند، پس چرا باید در نشستی که از قبل اعلام کرده‌اند یکی از مفروضات این نشست خروج اسد از قدرت است،ا در آن حضور داشته باشیم.

آصفری با بیان اینکه موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال بشار اسد روشن است، گفت:‌ ایران از تصمیم مردم سوریه حمایت می‌کند و وقتی انتخاب مردم این کشور «بشار اسد» است پس از وی حمایت‌های لازم را خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: وزیر محترم در جریان هم باشد که رهبر معظم انقلاب اسلامی اجازه مذاکره با آمریکا به غیر از مسئله هسته‌ای را به کسی نداده‌اند، بنابراین هوشیار باشند که مبادا چنین کاری کرده باشند یا اینکه بخواهند انجام دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: هیچ‌کس حق مذاکره با آمریکا به غیر از مسئله هسته‌ای را ندارد؛ حالا آقای ظریف باشد یا دیگری. آنها باید ابتدا حسن نیت خود را در مسئله هسته‌ای نشان دهند.