جانشین قرارگاه پدافند سایبری:

بسیج مداحان: 25 ‌میلیون ایرانی از "گوشی هوشمند" استفاده می‌کنند

جانشین قرارگاه پدافند سایبری کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر 25میلیون نفر از مردم ایران از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند، گفت: فروش گوشی هوشمند در ایران ظرف 3 سال گذشته 10برابر شده است.

به گزارش بسیج مداحان، محمدرضا فرجی‌پور در همایش "پدافند غیرعامل و تهدیدات سایبری" که پیش از ظهر امروز در تالار شهید بهشتی دانشگاه قم برگزار شد، با اشاره به اینکه کمیته دائمی پدافند کشور از سال 82 تأسیس شده و همچنان فعال است، اظهار داشت: این کمیته دائمی با حضور 2 وزیر و معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور مشغول به فعالیت است.

جانشین قرارگاه پدافند سایبری با بیان اینکه این کمیته پدافند غیرعامل را در کشور اداره می‌کند، افزود: بخش گسترده‌ای از پدافند غیرعامل در کشور را پدافند غیرعامل در حوزه سایبری و فضای مجازی تشکیل می‌دهند.

وی با اعلام اینکه برنامه تلویزیونی با موضوع پدافند غیرعامل در حال تولید است، خاطرنشان کرد: برای فرهنگ‌سازی و آشنایی مردم با مفهوم پدافند غیرعامل در حال تلاش هستیم و آموزش‌هایی در رابطه با پدافند غیرعامل در 5 سطح در دستگاه‌های مختلف در حال انجام است.

فرجی‌پور با ابراز اینکه رشته کارشناسی ارشد پدافند غیرعامل در دانشگاه‌های مختلف تدریس می‌شود، افزود: رشته دکترای دفاع سایبری هم برای مقابله با جنگ نرم دشمن ایجاد شده است.

جانشین قرارگاه پدافند سایبری کشور در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه تمام گوشی‌های هوشمند، تبلت و لپ‌تاپ از ابزارهای فضای سایبری هستند، تصریح کرد: این ابزارها اطلاعات را تولید، پردازش، بازسازی و مبادله می‌کنند و مفهوم جدیدی از زندگی به‌نام زندگی دوم را در شبکه‌های مجازی تولید کرده‌اند.